Čistenie klimatizácie

Čistenie klimatizácie ozonizérom

Ozón je najsilnejšie prírodné dezinfekčné činidlo.
Ozón (O3) je bezfarebný plyn, ktorého molekuly sú niekoľko krát menšie ako molekuly aerosolu pri chemickom čistení. Jeho účinky sa prejavia aj na miestach, kde sa bežná chémia nedostane. Zároveň ničí, až 100x účinnejšie ako chlór, odolné druhy a formy vírusov, baktérií, mikroorganizmov, plesní, ktoré môžu spôsobovať zdravotné problémy a alergie.

Čo všetko ozón v aute dezinfikuje?
Kompletný systém vetrania klimatizácie a priestor kabíny. Hlavne v autách vybavených klimatizáciou je problém s nadmernou produkciou vlhkosti (najmä na výparníku), kde je ideálny priestor pre vznik rôznych plesní a baktérií. Tie sú následne vzduchotechnikou šírené do celého auta. Ľudia tento problém zvyčajne začínajú riešiť až keď ich nepríjemný zápach obťažuje, čo je však už neskoro. Ak v aute vozíte alergikov, astmatikov, malé deti alebo v ňom trávite väčšinu dňa, je pre vás dezinfekcia ozónom potrebná najmenej 1x za rok. Ozón vám zároveň vydezinfikuje celý interiér a aj miesta, ktoré bežné chemické čistenie nevyčistí.

Ozón neprekrýva, ale odstraňuje
Ozón zabíja baktérie, vírusy, plesne a všetky mikroorganizmy. Tiež odstraňuje organické a neorganické zápachy a aj častice, ktoré zápach prenášajú, čím pachy neprekrýva, ale úplne odstraňuje.

Ďalšie výhody pouzžitia ozonizéru:

  • Ekológia – nepoužívate žiadne chemické látky škodlivé pre prostredie a nezanecháva žiaden chemický odpad
  • Ekonomika – nevyžaduje žiadne ďalšie náklady v podobe doplňovania aktívnej látky a zariadenie je bezúdržbové

Cenník